Seminarium z Shihan Brandon Denito - Zaproszenie

W imieniu Sensei Gorczycy zapraszamy do Inowrocławia w dniach 17-19.02.2023 do udziału w Seminarium z Shihan Brandon Denito.

czytaj więcej...

 

Zgrupowanie Czarnych Pasów ZOKK w Kołobrzegu

W dniach 6-8.01.2023 w Kołobrzegu odbyło się Kagami Biraki – Zgrupowanie ZOKK. Organizatorem tego wydarzenia był klub Kyokushin Karate Kołobrzeg BUNTAI pod wodzą Paweł Falko Sensei. W tym przedsięwzięciu wspierało nas Gmina Miasto Kołobrzeg, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz WebNext. Zgrupowanie odbyło się pod honorowym patronatem Pani Prezydent Anny Mieczkowskiej. Kołobrzeg przez ten weekend stał się stolicą karate kontaktowego, a na to zgrupowanie przyjechało blisko 40 czarnych i brązowych pasów z różnych organizacji. Pięć jednostek treningowych podzielonych było na różną tematykę, ale zgodne z ideą Shin Gi Tai – Umysł, technika, ciało. 

Piątkowe keiko poprowadzili Paweł Falko 4 Dan sensei i Radosław Ambroziak 4 Dan sensei. Sensei Paweł Falko przywitał przybyłych gości oraz przedstawił szczegółowy plan zgrupowania. Po części wstępnej przedstawił techniki kichon koncentrując się na Uke (bloki) i ich interpretacji, oraz dachi (pozycje) a głównie Kiba Dachi (pozycja jeźdźca) i jej praktycznemu zastosowaniu w walce realnej. Sensei  Radosław Ambroziak przedstawił przepisy knocdown karate w trzech aspektach i trzech metodach prowadzenia walki.

Sobota byłą podzielona na 3 jednostki treningowe. Poranną praktykę poprowadził gość specjalnie zaproszony na te zgrupowanie Dominik „Domino” Małkowski Sensei Brazylijskie Jiu Jitsu. Sensei Dominik Małkowski jest bardzo doświadczonym instruktorem i zawodnikiem z ogromną wiedzą, a tą wiedzą z czystą przyjemnością i otwartością się z nami podzielił. Głównym aspektem tego treningu była kontrola przeciwnika w parterze, oraz zastosowanie trzech pułapek żeby przeciwnika „poddać” czyli pokonać.

Środkowy trening poprowadzili Marek Wilusz 4 Dan Sensei i Wiesław Więckowski 4 Dan Sensei. Koledzy z KyokushinKan skoncentrowali się nad przedstawieniem nam Ikken. Sensei Marek Wilusz omówił i przedstawił bazę i wprowadzenie do ikken oraz ćwiczenia wprowadzające. Sensei Wiesław Więckowski poprowadził drugą część na której koncentrowaliśmy się na praktycznym wykorzystaniu energii eksplozywnej Ikken.

Wieczorny trening poświęcony był Jodze. Iwona Kuliś Sempai po przestawieniu idei i czym jest Joga, przeprowadziła 15 minutową medytacje i rozpoczęła trening. Podczas treningu przećwiczyliśmy kilkanaście pozycji rozciągających głównie kręgosłup. Pozycje przedstawione przez Sempai Iwonę uruchomiły w większości nas mięśnie dotąd nam nieznane. 

Niedzielny poranny trening poprowadziła dla nas wyznaczona przez sensei Pawła Falko grupa „Młode Lwy”. Martyna Gralak Sempai, Julia Iwan Sempai, Szymon Dusza Sempai i Aleksander Ambroziak Sempai dowiedzieli się w piątek że będą mieli przyjemność przeprowadzić ostatnią jednostkę treningową. Mieli czas na przygotowanie tej jednostki i omówienie w przerwach między treningami. Głównym tematem tego treningu było przygotowanie pod kumite. Sempai Julia Iwan przeprowadziła rozgrzewkę oraz elementy poruszania się w postawie do walki. Sempai Martyna Gralak zaprezentowała kilka kombinacji, oraz sposób wyprowadzania technik nożnych wzorując się na boksie tajskim. Sempai Aleksander Ambroziak zaprezentował kombinacje kumite wzorując się na topowych zawodnikach takich jak Szymon Olpiński Sensei czy  Valeri Dimitrow Shihan. Sempai Szymon Dusza poprowadził sesję kumite.

Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji tego zgrupowania Pani Prezydent Annie Mieczkowskiej, która objęła honorowy patronat nad tym wydarzeniem. Panu Robertowi Szpak za pomoc w organizacji zgrupowania. Firma WebNext Franciszek Bonkowski za szybki i sprawny druk certyfikatów pamiątkowych oraz informatorów.

Podsumowując to wydarzenie… To było świetne Kagami Biraki, w Duchu Osu i w otoczeniu Uśmiechniętych Ludzi. Ogrom wiedzy i pozytywnej energii zostanie z nami na cały rok.

Turniej Mikołajkowy w Mielnie

W dniu 10.12.2022 Mieleński Klub Kyokushin Karate zorganizował Turniej Mikołajkowy dla najmłodszych zawodników. Na twarzach dzieci w przerwach pomiędzy pojedynkami stale gościł uśmiech, a eksplozja radości nastąpiła kiedy na salę dotarł św. Mikołaj, który rozdał najmłodszym prezenty. Świetna impreza sportowa wprowadziła nas w wyjątkowy świąteczny nastrój. Dziękujemy. OSU!!!

Zgrupowanie Kagami Biraki

W imieniu Kyokushin Karate Kołobrzeg BUNTAI, oraz w porozumieniu z Zachodnim Okręgiem Karate Kontaktowego
mam zaszczyt zaprosić Shihan i Sensei wraz z Waszymi uczniami na zgrupowanie Kagami Biraki,
które odbędzie się w dniach 6-8.01.2023 roku w Kołobrzegu.
 
Zgrupowanie przeznaczone jest dla wszystkich osób posiadających minimum 2kyu.
 
 
Zakwaterowanie w obiekcie MOSIR ul. Łopuskiego 38
W koszt zgrupowania wliczone jest wyżywienie, oraz codzienne, jednorazowe, godzinne
wejście na basen z saunami.
 
Basen funkcjonuje w godzinach 06:00-22:00
 
Zgłoszenia poprzez link podany w wiadomości na grupie do dnia 28.12.2022
 

Zawodnicy ZOKK walczyli w Bydgoszczy

Świetny występ zaliczyli zawodnicy Zachodniego Okręgu Karate Kontaktowego (ZOKK) podczas rozgrywanej w Bydgoszczy 7 edycji turnieju Young Oyama's Cup 2022, w której udział wzięło prawie 400 zawodników z 40 ośrodków z całego kraju, w tym reprezentacja Łotwy.
Nasi zawodnicy wywalczyli łącznie 38 medali (w tym: 7 złotych, 17 srebrnych i 14 brązowych). Ponad to, Szczecińska Husaria uplasowała się na 3 miejscu w klasyfikacji drużynowej kumite, a zawodnik Husarii, Marcin Świątek został uznany za najlepszego zawodnika turnieju. GRATULUJEMY!!!

Reprezentacja ZOKK wystawiona została przez n/w kluby:
- Szczeciński Klub Sportowy Husaria
- Kyokushin Karate Kołobrzeg Buntai
- Klub Karate Shinkyokushin Zielona Góra -  Ochla
- Inowrocławski Klub Kyokushin
- Gdański Branch Kyokushin Kań 
- Uczniowski Klub Sportowy Karate Kyokushin MORYŃ

Husaria walczyła w Limanowej

W dnia 21-23.10.2022 reprezentacja Husarii przebywała w Limanowej aby wystartować oraz wesprzeć organizacyjnie turniej IKO NAKAMURA Polish Open 2022. Do turnieju zgłosiło się ponad 420 zawodników, z 42 klubów z terenu całego kraju oraz Czech, Ukrainy i USA. Sensei Wiktor Hadała oraz Senpai Aleksander Ambroziak reprezentowali Dojo Szczecińskiej Husarii na tatami i bardzo mocno obsadzonych kategoriach walczyli dzielnie, zdobywając dla naszego miasta aż 3 medale (w tym 1 złoty i 2 srebrne). Aleksander Ambroziak zwyciężył w kumite juniorów oraz zajął drugie miejsce w kata. Sensei Wiktor, po wygraniu w świetnym stylu dwóch pojedynków, uległ w finale zawodnikowi Chihara Dojo, Sensei Kawce, w efekcie czego uplasował się na 2gim miejscu kategorii lekkiej seniorów. GRATULUJEMY!!!  押忍

 

Kyokushin Challenge 2022

W dniu 15.10.2022 na Hali Szczecińskiego Domu Sportu rozegrana została 12 edycja turnieju Kyokushin Challenge 2022, do rywalizacji, w której stawiło się ponad 300 zawodników z 22 Klubów z terenu całego kraju. Sędzią Głównym turnieju był Shihan Piot Zembrzuski, natomiast rolę Sędziego Technicznego pełnił sensei Grzegorz Sosnowski. Turniej otworzył Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Szczecin, Pan Krzysztof Kupis, który z rąk sensei Radka otrzymał statuetkę Husarza i tytuł "Przyjaciela Szczecińskiej Husarii". Powyższy tytuł i statuetkę otrzymała również sensei Ewa Tracz, która również podczas ceremonii otwarcia turnieju przyjęła oświadczyny sensei Kamila. GRATULUJEMY!!! Otwarcie turnieju uświetnił pokaz karate w wykonaniu Oyama Karate WKS SOBIESKI Żagań oraz pokaz tameshiwari w wykonaniu sędziów i organizatora. Rywalizacja sportowa stała na bardzo wysokim poziomie, podobnie jak sprawność organizacji turnieju. Szczecińscy Husarze sprawili, że tak duży turniej został rozegrany płynnie, bez zbędnej zwłoki a atmosfera panująca na hali była iście rodzinną. Husaria Szczecin jako organizator zrzekła się zdobytego I miejsca w klasyfikacji drużynowej, w wyniku czego zwycięzcą tegorocznej edycji została drużyna z Zielonej Góry - Ochli, tuż przed Bydgoskim Klubem Karate Kyokushin i UKS Karate Kyokushin Moryń. GRATULUJEMY! WYNIKI

Konsultacje kadry

W  sobotę 17.09.2022 w Warszawie odbyła się kolejna już konsultacja kadry SO-Kyokushin Polska. Organizatorem i gospodarzem spotkania był sensei Sławomir Chomiński i UKS Kokoro a prowadzącym zajęcia shihan Piotr Zembrzuski.
W pierwszym keiko shihan Piotr przedstawił propozycję uderzeń oraz sposoby zmieniania dystansu, w kolejnym keiko zawodnicy pracowali nad kopnięciami w połączeniu z odpowiednią pracą nóg. Oba treningi poświęcone było użyciu IKEN w walce sportowej. Na tym zakończyła się część szkoleniowa konsultacji. Po dwu godzinnej przerwie obiadowej, rozpoczęły się walki kontrolne. Na początku walczący mieli do wykonania konkretne zadania a następnie przeszli do wolnej walki. Ponad godzinę trwały zmagania walczących zawodników. Oprócz kadry z SO-Kyokushin do udziału w konsultacjach zaproszone zostały zaprzyjaźnione kluby z innych organizacji. Dzięki takiej współpracy poziom walk był naprawdę bardzo wysoki a walczący mieli doskonałą okazję sprawdzić swoje umiejętności z innymi często bardzo doświadczonymi zawodnikami.
Wszystkie treningi były prowadzone pod kątem przygotowań do zbliżających się listopadowych mistrzostw Europy WKB, gdzie nasi zawodnicy będą walczyć o najwyższe tytuły.

Shihan Cameron Quin w Szczecinie

W dniach 15-20.06.2022 w Szczecinie gościł shihan Cameron Quinn, który po raz pierwszy przybył do naszego kraju na zaproszenie sensei Radosława Ambroziaka i Szczecińskiego Klubu Sportowego HUSARIA, aby przeprowadzić Międzynarodowe Letnie Seminarium IKO World So-Kyokushin Polska. W seminarium, które odbyło się w dniach 17-19.06.2022 udział wzięło niespełna 140 karateka z terenu całego kraju oraz zaproszeni goście z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Szwajcarii. Tematem przewodnim seminarium było znane powiedzenie shihan Camerona „…A block is a Lock is a Blow is a Throw…”, które pozwoliło zagłębić nam się w tajniki bunkai, kaisai, oyo oraz pozostawiło materiał do doskonalenia i studiowania na lata. Przeprowadzona sesja pytań i odpowiedzi, podczas, których uczestnicy seminarium mogli porozmawiać z naszym gościem o życiu Masutatsu Oyamy, Filozofii sztuk walki oraz o jego książce „The Budo Karate of Mas Oyama”, która już na jesieni będzie dostępna w wersji polskojęzycznej. Wszystkie keiko przeprowadzone zostały w bardzo przyjaznej, wręcz rodzinnej atmosferze, która udzieliła się wszystkim uczestnikom, organizatorom i wspierającym wydarzenie instytucjom. Ogromne podziękowania kierujemy do Urzędu Miasta Szczecin, Centrum Szkoleniowego Vulcan Training & Consultancy, Hotel Vulcan, zespołu "Okiem Sportowca" za wsparcie tego wyjątkowego wydarzenia. Już teraz zapraszamy na kolejne letnie seminarium w Szczecinie za rok. OSU!!!

Silesia Cup 2022

W dniu 14.05.2022 w Legnicy rozegrana została VII edycja turnieju ”Silesia Cup 2022”, której gospodarzem był Sensei Kamil i Krzysiek Hodana, a do rywalizacji w której stawiło się 168 zawodników, z 16 klubów i pięciu organizacji karate kontaktowego. Sędzią Głównym turnieju był Prezes Polskiego Związku Karate Kontaktowego - Shihan Mariusz Godoś. Na najwyższym podium klasyfikacji drużynowej uplasowała się reprezentacja Husarii Szczecin tuż przed reprezentacjami Legnicy i Lubawki. GRATULUJEMY! 押忍