Seminarium z Senseiem Konradem Kozubowskim w Szczecinie

 
W dniu 9-go marca w Dojo Szczecińskiego Klubu Sportowego HUSARIA odbyło się seminarium z Senseiem Konradem Kozubowskim. Jak zwykle było niezwykle intensywnie i pouczająco. Podczas 3 keiko skupiliśmy się głównie na doskonaleniu szybkości naszych technik oraz na rozwijaniu skutecznych kombinacji podczas kumite. Sensei Konrad poprowadził nas przez serię dynamicznych ćwiczeń, które pomogły nam poprawić naszą technikę i zwiększyć jej szybkość. Było to nie tylko fizyczne wyzwanie, ale również mentalne, gdyż ćwiczenia zmuszały nas do szybkiego myślenia i reagowania na zmieniające się sytuacje. Zwieńczeniem ostatniego keiko było to, co tygryski lubią najbardziej- Randori. Sensei Konrad nie tylko skupiał się na doskonaleniu naszych umiejętności, ale także tworzył atmosferę współpracy i wsparcia, co sprawiło, że każdy czuł się komfortowo i chętnie angażował w ćwiczenia.
Nie możemy się doczekać kolejnego spotkania w Szczecinie, gdzie będziemy mogli kontynuować naszą pracę nad techniką i doskonaleniem umiejętności pod okiem Sensei Konrada, a takich spotkań na pewno będzie jeszcze wiele!
Szczegóły TUTAJ.

VI Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Wijewa

W dniu 9-go marca w Brennie odbył się VI Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Wijewa. W zawodach wystąpiło 258 zawodników z 21 ośrodków Polski. Miło nam poinformować, że Inowrocławski Klub Kyokushin zajął 6 miejsce.

Szczegóły TUTAJ.

Szczecińska Liga Kyokushin Karate SLKK 1/2024

Pierwsza w tym roku edycja Szczecińskiej Ligii Kyokushin Karate SLKK 1/2024 za nami!
W dniu 2 marca w turnieju wzięło udział aż 52 zawodników! Stoczono wiele walk w systemie „każdy z każdym”, przez co zdobycie kolejnych punktów do klasyfikacji generalnej było niezwykle trudne. Na naszych najmłodszych uczestników czekały małe upominki w postaci „magicznych kubków”. Po raz pierwszy w historii klubu zostały wprowadzone karty kolekcjonerskie, które Husarze będą otrzymywać za uczestnictwo oraz osiągnięcia w różnego rodzaju wydarzeniach. Karty te będą zbierane, a pod koniec roku sprawdzimy, kto ma ich najwięcej! 
Wszystkim Husarzom, którzy spróbowali swoich sił w dzisiejszym turnieju gratulujemy wzorowej, sportowej postawy. Szczegóły dotyczące turnieju TUTAJ.
 
Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Szczecińskiej Ligii Kyokushin Karate oraz Turnieju „ Morska Perła” w Kołobrzegu, który odbędzie się już w dniu 06.04.2024r. 
 

Trening z legendą polskiego kickboxingu Cezarym Podrazą

W ostatni weekend lutego odbyły się treningi z niezrównanym i wciąż w rewelacyjnej kondycji Cezarym Podrazą. W seminarium wzięło udział blisko 50 osób. Odwiedziła nas też grupa reprezentantów z pobliskiego WKS SOKÓŁ. Mamy nadzieję, że był to początek bliższej i dłuższej współpracy.
 
Serdecznie dziękujemy NCK Wieleń za współpracę i możliwość przeprowadzenia wydarzenia w Hali Sportowo-Widowiskowej w Wieleniu.
 
Szczegóły TUTAJ.

Sensei Julia Iwan laureatką nagrody Gazety Kołobrzeskiej

Sensei Julia Iwan została laureatką nagrody Gazety Kołobrzeskiej w plebiscycie Sportowej Dziesiątki.
Dziękujemy za każdy oddany głos.
Gratulacje!
Szczegóły TUTAJ.

Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego oraz Turniej Towarzyszący UMI NO SHINJU

OSU Shihan/Sensei/Prezesi Klubów,
W imieniu Polskiego Związku Karate Kontaktowego oraz Zachodniego Okręgu Karate Kontaktowego mam zaszczyt zaprosić Was i reprezentacje Waszych Klubów do udziału w Mistrzostwach Polski Karate Kontaktowego oraz Turnieju Towarzyszącym dla Dzieci do lat 12 Umi o Shinju – Morska Perła, które odbędą się w dniu 06.04.2024 na Hali Sportowej Milenium Cztery Pory Sportu przy ulicy ppor. Edmunda Łopuskiego 38 w Kołobrzegu.
Mistrzostwa objęte są Patronatem Ambasady Japonii w Polsce oraz Patronatem Prezydent Miasta Kołobrzeg.
Proszę o zapoznanie się z komunikatami oraz dokonanie zgłoszenia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 25.03.2024.
 
Link do komunikatów:
http://tinyurl.com/mshzha6s
 
Po zgłoszeniu zawodników proszę o przesłanie danych do faktury na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Do zobaczenia w Kołobrzegu!!!
押忍
Z wyrazami szacunku,
Paweł Falko

Akademia Sportu Kimura Darłowo na turnieju Washi Cup III w Połczynie-Zdroju

W dniu 16 grudnia 2023 r. reprezentacja Akademii Sportu Kimura Darłowo uczestniczyła w turnieju Washi Cup III w Połczynie-Zdroju. Dla wszystkich była to dobra lekcja odporności fizycznej i psychicznej, sprawdzenia umiejętności technicznych i wytrzymałościowych, reakcji organizmu na stres i trudy pojedynków oraz lekcja pokory, cech charakteru oraz ducha walki, a przede wszystkim konsekwencji i dążenia do celu. To także lekcja trwania w postanowieniu obrania drogi karate, ale też dobra zabawa i wiele uśmiechu, mimo tego, iż pojawiały się czasem łzy i smutek. Te ostatnie, gdy zostaną przekute w wytrwałość, zaangażowanie i szacunek dla innych, spełnią swoje zadanie.
Dla większości z nas były to jedne z pierwszych zawodów w karierze, albo pierwsze, od których wszystko może się zacząć.
W turnieju rywalizowało 155 zawodników karate i 34 zawodników Shinken Shobu / K1 ze Świnoujścia, Wolina, Międzyzdrojów, Darłowa, Przybiernowa, Polkowic, Głuszycy, Krzyża, Chodzieży, Łobza, Kalisza Pomorskiego, Złocieńca, Czaplinka, Połczyna-Zdrój. Wszystkie kluby, oprócz naszego, reprezentowały Polską Federację Kyokushin Karate.
Więcej informacji TUTAJ.

Husarze na spotkaniu z Panią Prezydent

W dniu 09.01.2024 Husarze, którzy reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata Kyokushin Karate w Japonii, zostali przyjęci przez Panią Prezydent Lidię Rogaś.
 
Nasi zawodnicy podzieli się swoimi doświadczeniami i wrażeniami z pobytu i startu w kraju kwitnącej wiśni.
 
Bardzo dziękujemy za zaproszenie i ciepłe przyjęcie.
 
どうもありがとうございました
押忍

Kagami Biraki 2024

W dniach 5-7.01.2024 mieliśmy przyjemność brać udział w Kagami Biraki 2024 Zgrupowaniu Zachodniego Okręgu Karate Kontaktowego, którego organizatorem był Kyokushin Karate Kołobrzeg Buntai. Mottem przewodnim tego zgrupowania było jedno z ulubionych powiedzeń Sosai Oyamy: 一汗一米 : "Hito-ase, hito-kome". 

W czasie zgrupowania odbyło się 5 jednostek treningowych, w tym dwie skierowane na praktyczne doskonalenie umiejętności sędziowskich. Za tą część odpowiedzialni byli Shihan Radosław Ambroziak oraz Sensei Paweł Falko.

Pozostałe trzy keiko poprowadzili kolejno  Sensei Marek Wilusz, Sensei Bartek Engel oraz Sensei Jarosław Remus. Głównym elementem pierwszego keiko, było ikken i jego praktyczne zastosowanie w walce. Drugie keiko pozwolilo nam spojrzeć szerzej na karate i odejść od utartych schematów w czasie treningu. Sensei Bartek skupił się na elementach kata oraz zastosowaniu wcześniej już poznanego ikken. Ostatnie keiko ukierunkowane było na kumite. Dopracowywaliśmy taktykę walki i zwieńczyliśmy to tym co tygryski lubią najbardziej - kumite.

Czas seminarium to nie tylko treningi i ciężka praca, ale również spędzenie wspólnego czasu i integracja. W myśl powiedzenia „drużynę buduje się w szatni” spędziliśmy ten weekend dbając również o budowanie i umacnianie relacji na wieczornych spotkaniach, na basenie, przy posiłkach i w każdym możliwym momencie! Serdecznie dziękujemy wszystkich uczestnikom zgrupowania za wspaniałą atmosferę i już nie możemy doczekać się kolejnego takiego wydarzenia. OSU!

VI Puchar Pomorza w Rumi 2.12.2023 r.

W dniu 2 grudnia 2023 roku w Rumi, w ZSO przy ul. Stoczniowców 6, odbyły się zawody karate pod nazwą VI Puchar Pomorza Kyokushin Karate. Rywalizacja miała miejsce w trzech konkurencjach: układy, kata i kumite, z podziałem na kategorie wiekowe, według płci i wagi. Rozegrano w sumie 22 kategorie oraz ustalono klasyfikację drużynową. Zwycięzcy poszczególny kategorii, od miejsc 1 do 4, otrzymali puchary. Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy uczestnictwa. Łącznie w zawodach wystartowało 175 zawodników z 8 klubów z Chwaszczyna, Pałuk, Sopotu, Luzina, Gdańska, Pruszcza Gdańskiego i dwa kluby z Gdyni. Zawody rozegrano na dwóch matach. Rywalizacja toczyła się od godziny 10.00 do 16.30. Zmagania zawodników oceniały dwa składy sędziowskie. Organizator zapewnił również uczestnikom opiekę medyczną.
 
Organizacja zawodów współfinansowana była przez Burmistrza Miasta Rumia.
 
Wyniki: [LINK]