VI Puchar Pomorza w Rumi 2.12.2023 r.

W dniu 2 grudnia 2023 roku w Rumi, w ZSO przy ul. Stoczniowców 6, odbyły się zawody karate pod nazwą VI Puchar Pomorza Kyokushin Karate. Rywalizacja miała miejsce w trzech konkurencjach: układy, kata i kumite, z podziałem na kategorie wiekowe, według płci i wagi. Rozegrano w sumie 22 kategorie oraz ustalono klasyfikację drużynową. Zwycięzcy poszczególny kategorii, od miejsc 1 do 4, otrzymali puchary. Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy uczestnictwa. Łącznie w zawodach wystartowało 175 zawodników z 8 klubów z Chwaszczyna, Pałuk, Sopotu, Luzina, Gdańska, Pruszcza Gdańskiego i dwa kluby z Gdyni. Zawody rozegrano na dwóch matach. Rywalizacja toczyła się od godziny 10.00 do 16.30. Zmagania zawodników oceniały dwa składy sędziowskie. Organizator zapewnił również uczestnikom opiekę medyczną.
 
Organizacja zawodów współfinansowana była przez Burmistrza Miasta Rumia.
 
Wyniki: [LINK]

Sukces naszych reprezentantek na Pucharze Polski Oyama PFK w Jeleniej Górze

W dniach 25-26.11.2023 w Jeleniej  Górze odbył się OYAMA TOP - Puchar Polski Oyama PFK, z którego wróciliśmy z dwoma pierwszymi miejscami zawodniczek Legnickiego Klubu Karate So-Kyokushin Knockdown: Adrianny Nowosielskiej i Maji Sosnowskiej.
 
W dwudniowych zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z całej Polski z kilku organizacji karate kontaktowego, w tym dwie nasze zawodniczki. A więc 100% skuteczności. Walki stały na bardzo wysokim poziomie, były twarde, a zawodniczki doświadczone i z mocnych klubów. Obie nasze zawodniczki stoczyły po 3 walki i wszystkie wygrały. Warto dodać, że Ada i Maja nie schodzą w tym sezonie z 1 miejsca na podium, a były to ich 6 zawody w tym sezonie. Wygrały do tej pory wszystko.
 
Dziękujemy Shihan Rafałowi Majdzie za możliwość startu w Oyama Top. Karate ponad podziałami.
 
OSU!

 

Reprezentacja Polski już po weryfikacji przed Mistrzostwami Świata


Reprezentacja Polski IKO SO-KYOKUSHIN, do której powołanych zostało wielu reprezentantów z Zachodniego Okręgu Karate Kontaktowego, jest już po weryfikacji przed jutrzejszymi Mistrzostwami Świata. Minione dwa dni dla naszej kadry to przede wszystkim ostatnie już treningi na wieloletniej drodze prowadzącej do tytułu Mistrza Świata. Ostatnie szlify w tych dniach kadra odbyła w IKO World So-Kyokushin Honbu Dojo, dzięki uprzejmości legendy świata Kyokushin Karate, Hanshi Daigo Ohishi. Dziś ostatnie chwile relaksu, skupienia i wyciszenia. A jutro zwieńczenie ciężkiej i intensywnej pracy, pełnej wyrzeczeń, wykonanej przez naszych zawodników pod bacznym okiem kadry trenerskiej. Wszyscy trzymamy kciuki i czekamy na dobre wieści z Kraju Kwitnącej Wiśni. OSU!
 

Reprezentacja IKO SO-KYOKUSHIN POLAND w Japonii

 
Reprezentacja IKO SO-KYOKUSHIN POLAND od kilku dni jest już w Japonii. Są wśród nich również zawodnicy i instruktorzy z Zachodniego Okręgu Karate Kontaktowego. Za nimi miesiące ogromnego wysiłku, ciężkiej pracy, hektolitry wylanego potu, miliony emocji, dni lepsze i gorsze. Ale to wszystko po to, aby już za tydzień dumnie zaprezentować barwy naszego kraju. Przed naszymi zawodnikami tydzień aklimatyzacji na miejscu. W tym czasie mają zaplanowane kilka jednostek treningowych. A już za kilka dni najbardziej wyczekiwany weekend. W piątek rozegrane zostaną konkurencje kata oraz walki eliminacyjne. Trzymajcie kciuki za naszą reprezentację podczas Mistrzostw Świata i śledźcie japońskie przygody naszej reprezentacji na Facebooku: IKO SO-KYOKUSHIN POLAND.

Mistrzostwa Zachodniego Okręgu Karate Kontaktowego

W Koninie dnia 11.11.2023 odbyły się Mistrzostwa Zachodniego Okręgu Karate Kontaktowego.

Organizatorem Mistrzostw był Regionalny Klub Kyokushin Karate pod przewodnictwem Sensei Wiesława Więckowskiego. Sędzią Głównym Turnieju był Shihan Radosław Ambroziak, natomiast rolę Sędziego Technicznego pełnił Sensei Daniel Gorczyca. Mistrzostwom towarzyszyły również pozaklasyfikacyjne zmagania najmłodszych zawodników realizowane w ramach turnieju Challenger 2023. Łącznie do rywalizacji sportowej stanęło 168 zawodników z 19 dojo i 7 organizacji karate kontaktowego. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Inowrocławski Klub Kyokushin, drugie miejsce zajął Szczeciński Klub Sportowy HUSARIA, natomiast trzecie REGIONALNY KLUB KARATE KYOKUSHIN KONIN.

Wyniki mistrzostw: wyniki.pdf

Kagami Biraki

W imieniu Kyokushin Karate Kołobrzeg BUNTAI, oraz w porozumieniu z Zachodnim Okręgiem Karate Kontaktowego mamy zaszczyt zaprosić Shihan i Sensei, kierowników ośrodków wraz z Waszymi uczniami na zgrupowanie Kagami Biraki.
 
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 5-7.01.2024 roku w Kołobrzegu.
 
Zgrupowanie przeznaczone jest dla wszystkich osób posiadających minimum 4kyu i minimum 16 lat.
(możliwe są wyjątki odnośnie stopni po wcześniejszym ustaleniu)
 
Zgrupowanie pod Patronatem Prezydent Miasta Kołobrzeg
Pani Anny Mieczkowskiej.
 
 
Link rejestracyjny: prosimy o kontakt w celu udostępnienia
 
Szczegóły po kontakcie z Pawłem Falko sensei, tel. 667509997 lub msg.
Do zobaczenia w Kołobrzegu.

8th international Young Oyama’s Cup

Organizatorem Turnieju był Bydgoski Klub Karate Kyokushin z sensei Jarosławem Remusem na czele.

W turnieju wzięło udział 305 zawodników z 34 klubów, z Polski, Łotwy i Niemiec.

Sędzia Główny:
shihan Piotr Zembrzuski 5 DAN, Szczytno.

Sędziowie Koordynatorzy:
shihan Paweł Olszewski 5 DAN, Lipno,
shihan Artur Wilento 5 DAN, Bydgoszcz/Toruń.

Sędziowie mat:
shihan Zbigniew Zaborski 5 DAN, Skarżysko - Kamienna,
sensei Radosław Grabowski 4 DAN, Ostrów Mazowiecka,
sensei Wiesław Więckowski, 4 DAN, Konin.,

Reprezentowane ośrodki karate kyokushin: Bydgoszcz (2 kluby), Chełmno, Chełmża, Chojnice, Choszczno, Chwaszczyno, Gdynia, Głowno, Góra Kalwaria, Inowrocław, Jelenia Góra, Józefów, Kołobrzeg, Konin, Kościerzyna, Latwian National Team, Leszno, Lipno, Łódź, Neckersulm (Niemcy), Nowa Sól, Ostrów Mazowiecka, Płoty, Poznań, Sianów, Solec Kujawski, Skarżysko – Kamienna, Szczecin, Szczytno, Toruń, Tuliszków, Zielona Góra-Ochla, Żnin.

Na 3 matach rozegrane zostały 53 konkurencje kata i kumite w przedziałach wiekowych:
- dzieci do lat 9,
- kadeci/kadetki 10-11 lat,
- młodzicy/młodziczki 12-13 lat,
- juniorzy/juniorki młodsi 14-15 lat,
- juniorzy/juniorki 16-18 lat,
- młodzieżowcy 18-21 lat.

Podliczona zostały klasyfikacja drużynowa, łączna dla konkurencji kata i kumite.
Bydgoski Klub Karate KYOKUSHIN zgromadził łącznie 55 punktów ale zrzekł się udziału w tej klasyfikacji.

Oficjalni zwycięzcy klasyfikacji drużynowej to:
1. Klub Sportowy Karate Kyokushin Leszno – 42 pkt.
2. Latvian National Team – 40 pkt.
3. Inowrocławski Klub Kyokushin – 22 pkt,
4. Szczycieński Klub Kyokushin Karate – 20 pkt.
5. Kościerski Klub Kyokushin Karate – 16 pkt.

Decyzją kolegium sędziowskiego (sędziowie – główny, koordynatorzy, mat) przyznano trzy nagrody specjalne:
* Best Fighter Man – Eryk Kwiatkowski (Bydgoszcz),
* Best Fighter Woman – Milana Belavina (Latvian NT),
* Best Kata Performer – Amelia Glapiak (Leszno)

Wyniki indywidualne podajemy w osobnym załączniku do niniejszego komunikatu, rozsyłanym bezpośrednio do wszystkich uczestniczących klubów.

Osu!

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Żagańskiego Oyama Karate

W dniu 28-go października 2023 roku w Żaganiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Żagańskiego Oyama Karate. Organizatorem mistrzostw była Sekcja Oyama Karate WKS „Sobieski” Żagań. Patronat nad mistrzostwami objął Pan Henryk Janowicz, Starosta Żagański, natomiast sponsorem mistrzostw był Powiat Żagański.

W mistrzostwach udział wzięli  zawodnicy reprezentujący kluby z następujących miast: Cottbus (Niemcy), Lubsko, Nowogród Bobrzański, Jasień i Żagań.

W mistrzostwach sędziowali: Artur Niezgoda – Żagań (sędzia główny), Marek Błaszków – Jasień (sędzia maty w kumite i kata), Chrisine Herold – Niemcy, Tomasz Częścik – Lubsko, Mateusz Mazur – Żagań, Mariusz Jankowski – Żagań oraz Weronika Kołodziej – Lubsko.

Ze szczegółowymi wynikami oraz relacją zdjęciową i filmową można się zapoznać na stronie: [LINK]

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i organizatorom.  

OSU!

Kyokushin Challenge 2023

W dniu 14.10.2023 na Hali Zespołu Szkół Salezjańskich rozegrana została 13 edycja turnieju Kyokushin Challenge 2023, do rywalizacji, w której stawiło się blisko 300 zawodników z 20 Klubów z terenu całego kraju oraz Dubaju! Sędzią Głównym turnieju był Shihan Zbigniew Goliński, natomiast rolę Sędziego Technicznego pełnił Sensei Grzegorz Sosnowski.
Podczas turnieju wręczone zostały statuetki Husarza i tytuł "Przyjaciela Szczecińskiej Husarii", które w tym roku trafiły do Pana Artura Ambrożewicza Prezesa firmy Vulcan Training & Consultancy Pana Daniela Bagińskiego Prezesa firmy Ortofach Sięgnij Po Pomoc, Pana Macieja Dąbkowskiego z firmy Myjnia Modra i Masaż Kobido, oraz Sensei Pawła Falko  Kyokushin Karate Kołobrzeg Buntai.
Rywalizacja sportowa stała na bardzo wysokim poziomie. I nie ma co się dziwić, gdyż firma Vulcan Training & Consultancy zdecydowała o ufundowaniu 8 nagród dla najlepszego zawodnika i zawodniczki  rywalizujących w formule Light Contact, Semi Contact, All Kick oraz Full Contact! Łączna wartość nagród to aż 10.000pln.  
Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych formułach zostali:
Light Contact
-Najlepsza zawodniczka- Anna Stasińska
-Najlepszy zawodnik – Bartłomiej Wielosz
Semi Contact
-Najlepsza zawodniczka-  Laura Lebioda
-Najlepszy zawodnik- Gracjan Opaczyński
All Kick
Najlepsza zawodniczka-  Matylda Kosmalska
Najlepszy zawodnik- Aleks Żarna
Full Contact
Najlepsza Zawodniczka-  Aleksandra Leśniewska
Najlepszy zawodnik- Aleksander Białek

Husaria Szczecin jako organizator zrzekła się zdobytego I miejsca w klasyfikacji drużynowej, w wyniku czego na podium stanęły kluby:
1️⃣miejsce: Zielonogórski Klub Sportowy Karate Kyokushin
2️⃣miejsce: Kyokushin Karate Kołobrzeg Buntai
3️⃣miejsce:  Fight Club Lubawka
Gratulujemy!
Dziękujemy wszystkim Husarzom za ich zaangażowanie i ciężką pracę, dzięki którym tak duży turniej został rozegrany płynnie, oraz za zapewnienie rodzinnej atmosfery. Patronem medialnym turnieju  było Radio ESKA. Zapraszamy do fotorelacji z turnieju <TUTAJ> dzięki uprzejmości Pani Klaudii z Czystefoto. Osu!

Sportowy weekend w Sieradzu!

Po raz kolejny Mieleński Klub Karate Kyokushin miał możliwość uczestniczenia w cyklicznym już Turnieju organizowanym przez Sieradzki Klub Karate Kyokushin. 30 września 7 osobowa reprezentacja naszego Klubu wzięła udział w Międzynarodowym Pucharze Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin. Niezmiernie miło nam jest poinformować, że z Sieradza wróciliśmy z aż 4 medalami.
 
Miejsca na podium wywalczyli:
- Hanna Terelak II miejsce w kategorii kumite dziewcząt 7-8 lat -25kg,
- Tola Mierzejewska I miejsce w kategorii kumite dziewcząt 11-12 lat -40kg,
- Filip Grajper III miejsce w kategorii kumite chłopców 9-10 lat +35kg,
- Wojciech Wardach II miejsce w kategorii kumite chłopców 9-10 lat +35kg.
 
Gratulacje składamy również zawodnikom, którzy tym razem nie załapali się na podium, niemniej jednak na macie pokazali prawdziwego ducha walki i determinację. Gratulujemy Lenie Duc, Jaśkowi Grzymale-Bittner oraz Borysowi Pilarczykowi. Podczas Turnieju naprawdę pokazaliście na co Was stać. Wierzymy, że następne zawody obfitują w również Wasze medale. Z całego serca gratulujemy naszym zawodnikom kolejnych udanych startów. Dziękujemy Shihanowi Robertowi za zaproszenie. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy tworzyć prawdziwie sportową atmosferę w tak doskonałym gronie. Podziękowania składamy również wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wyjazdu oraz w opiekę nad naszymi pociechami.